• Witaminy dla psa i kota na sierść – zapobiegnij wypadaniu

  • Parametry

Posiadanie zwierzaka jest bardzo przyjemne z wielu powodów. Obecność przyjaznego stworzenia w domu sprawia, że milej się mieszka. Jest też o kogo dbać i się troszczyć, nawet jeżeli ta troska obejmuje czasem spacer o 5 nad ranem lub czyszczenie kuwety. Wskakujący na kolana kot lub wybiegający na przywitanie pies, zazwyczaj wynagradza wysiłek włożony w zajmowanie się nim, a głaskanie mięciutkiej sierści to jedna z największych przyjemności właściciela. Chyba, że futerko zacznie wypadać, co niestety z różnych powodów może się przydarzyć każdemu czworonogowi.

Bez względu na to, czy lśniąca sierść jest dumą Twojego zwierzaka, czy po prostu zależy Ci na jego zdrowiu, nie powinieneś ignorować wypadania. Powodem może być choroba, pasożyty, stres albo po prostu brak odpowiednich wartości odżywczych w diecie. Jeżeli podejrzewasz, że stan zwierzaka może być poważny, nie unikniesz wizyty u weterynarza. Na szczęście są również proste sposoby, aby zawczasu pozytywnie wpłynąć na stan futerka, takie jak witaminy dla psa i kota na sierść. Dodając je do diety w charakterze przekąski czy nagrody, możesz nie tylko sprawić przyjemność czworonogowi, ale również zapobiec nadmiernemu gubieniu futra.

Zobacz także witaminy dla psa na apetyt.

Ważny dodatek do diety – witaminy dla psa i kota na wypadanie sierści

Karma uzupełniająca, bogata w witaminy na wypadanie sierści u psa czy kota, może być dobrym sposobem, aby przywrócić równowagę w organizmie zwierzaka. Odpowiednia kompozycja będzie w stanie dostarczyć mu składników odżywczych, które przywrócą futerku blask. U nas w STAKE, zdajemy sobie sprawę z tego, że na pewno chcesz zadbać o zdrową sierść pupila nie tylko ze względu na zamiatanie kłaczków z dywanu. Dlatego dobieramy składniki przysmaku w taki sposób, aby miał on korzystny wpływ na dobrostan czworonoga. A, D3 oraz E to niektóre witaminy dla psa i kota na sierść, które polecamy Ci włączyć do diety swojego podopiecznego. Znajdują się one w saszetce karmy uzupełniającej, do której zakupu zachęcamy. Można ją podawać na każdym etapie rozwoju zwierzęcia.