• Karma dla starszych kotów – nasza oferta

  • Parametry

Właściwa dieta to recepta na dłuższe życie w dobrym zdrowiu. Dotyczy to nie tylko ludzi, ale też kotów. Sposób żywienia należy dopasować do etapu rozwoju, na jakim znajduje się pupil. Karma dla starszych kotów (powyżej 7 lat) znacznie różni się od posiłków dla juniorów. Taki pokarm jest przede wszystkim wzbogacony w składniki takie jak l-karnityna, które pomagają w utrzymaniu sprawności fizycznej. Różni się także kaloryczność – karma dla kotów starszych jest mniej kaloryczna niż jej odpowiednik adresowany do kociaków. Powodem tego jest mniejsza ilość ruchu oraz spowolniony metabolizm kocich seniorów. Karma dla starszych kotów będzie zawierała więcej wysokiej jakości białka i mniej tłuszczu niż tradycyjne warianty.

Mimo drobnych różnic pokarm dla kocich seniorów wciąż dostarcza wszystkie składniki, które są niezbędne do życia naszym mruczkom. Przykładem tego są nasze karmy dla kotów starszych, zawierające glukozaminę i metylosulfonylometan, które chronią stawy. Karmy STAKE są źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, witamin i minerałów. Dostarczają kotom optymalne ilości niacyny oraz tauryny. Dbają o ich kondycję fizyczną, wzrok, pracę serca, jak również prawidłową wagę.

Karma dla kota z nadwagą – jak może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów?

Karma dla kotów z nadwagą spełnia te same kryteria, co karma dla kotów starszych. Ma obniżoną zawartość tłuszczu i jest lekkostrawna. Dodatkowo jest naprawdę smaczna, więc nie powinno być problemu ze zmianą dotychczasowej diety. Karma dla kota z nadwagą bazuje na wysokiej jakości mięsie, łatwo przyswajalnym przez kocie żołądki. To właśnie ono odpowiada za zachęcający smak i aromat produktu.

W naszym sklepie kupisz także karmy dla gryzoni.

Należy pamiętać, że w walce z nadwagą liczy się nie tylko dobra karma, ale również jej ilość. Powodem tycia jest zazwyczaj nadwyżka kalorii wynikająca ze spowolnionego metabolizmu i mniejszej aktywności fizycznej. Z tego względu warto stosować się do zaleceń producenta dotyczących sugerowanych porcji. W razie wątpliwości można skorzystać z porady weterynarza.