• Karma dla gryzoni – wysoka jakość

  • Parametry

Troska o zdrowie pupila zaczyna się od prawidłowej diety. Właściciel powinien zapewniać zwierzęciu zbilansowane posiłki, które dostarczają niezbędnych witamin i minerałów. Dotyczy to także gryzoni.

Wydawać by się mogło, że opieka nad gryzoniem nie wymaga dużo pracy. Jednak króliki, fretki i chomiki także mają określone potrzeby żywieniowe, które muszą zostać spełnione. Odpowiednia dieta może uchronić zwierzęta przed niektórymi chorobami i zapewnić im dłuższe życie. W takim razie, jaką karmę dla gryzoni najlepiej podawać? Każdy gatunek ma indywidualne wymagania, dlatego w STAKE znajdziesz różne karmy – idealnie dopasowane do potrzeb fretek czy królików. Dostępne karmy dla gryzoni dostarczają zwierzętom niezbędnych witamin i mikroelementów. Mogą występować w postaci ziaren i granulek. Karma w formie granulatu to kompozycja składników odżywczych potrzebnych w trakcie karmienia małego pupila. Dając ją zwierzęciu masz pewność, że otrzyma ono dawkę niezbędnych witamin. Inaczej jest w przypadku ziaren. Gryzonie często wyjadają z mieszanki tylko te ziarna, które im smakują. W efekcie ich dieta jest pozbawiona niektórych mikroelementów. Z karmą w formie granulatu nie trzeba się tego obawiać.

Karma dla gryzoni jako element zbilansowanej diety

Chociaż karma dla gryzoni STAKE dostarcza zwierzętom wszystkich wartości odżywczych, jakich potrzebują, od czasu do czasu można urozmaicić dietę pupila, podając ziarna czy kawałki świeżych warzyw i owoców. Warto przede wszystkim pamiętać, że sposób żywienia powinien być dopasowany do preferencji określonego gatunku. Urozmaicenie diety pozytywnie wpłynie na zdrowie zwierzęcia i jego odporność. Właściciel powinien podawać pupilowi odpowiedniej wielkości porcje. Najlepiej tutaj stosować się do zaleceń producenta.

Zobacz także karmę dla fretek.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty STAKE. Dostępna jest u nas nie tylko karma dla gryzoni, ale również pokarm dla psów czy kotów. Nasze produkty charakteryzują się wysoką zawartością witamin i minerałów. Większość zwierząt z zapałem wyjada jedzenie z miseczki, ponieważ karmy są naprawdę smaczne.