• Karma dla psa po sterylizacji – co podawać pupilowi po zabiegu?

  • Parametry

Zabieg kastracji czy sterylizacji pozwala zapobiec rozmnażaniu się psów. Dzięki temu zmniejsza się problem bezdomności zwierząt. Jednak każda operacja jest ingerencją w organizm pupila. Pies po kastracji będzie potrzebował nieco innych składników odżywczych niż przed nią. Poza tym zwiększy się ryzyko wystąpienia u niego nadwagi czy otyłości. Zmiana gospodarki hormonalnej i zmniejszenie się zapotrzebowania kalorycznego sprzyja tyciu, dlatego właściciel musi naprawdę uważać, co je jego ulubieniec. Nadwaga wiąże się bowiem ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawach, problemami z układem krążenia oraz cukrzycą. Po zabiegu konieczna będzie więc zmiana dotychczasowej karmy na pokarm dedykowany psom po kastracji. Karma dla suki po sterylizacji powinna być zbilansowana i pełna białka oraz zdrowych tłuszczy. Podawanie produktu stworzonego z myślą o potrzebach psów po zabiegu zazwyczaj nie wymaga zmniejszenia wielkości porcji. Trzeba jednak kontrolować to, ile zjada pupil, a przy tym nie ulegać wilczemu apetytowi zwierzaka.

Karma dla sterylizowanych psów – wybierz produkt o odpowiednim składzie

Karma dla kastrowanych psów powinna zaspokajać zapotrzebowanie kaloryczne oraz dostarczać niezbędnych witamin i minerałów. Na szczęście w STAKE dostępna jest wysokiej jakości karma dla suk po sterylizacji, która zawiera naturalne składniki, dobre dla organizmu czworonogów. Nasze karmy pozbawione są sztucznych konserwantów i barwników, które mogłyby powodować niestrawności u zwierząt. Większość z nich nie ma też w składzie popularnych alergenów czy zbóż. Za to w karmach dla kastrowanych psów znajdziemy duże ilości mięsa bogatego w białko. Lekkostrawne formuły będą odpowiednie również dla czworonogów z nadwagą.

Sprawdź również karmy dla psów dużych ras.

Właściciele psów po sterylizacji muszą pamiętać, że nowa karma powinna być wprowadzana stopniowo. Nagła zmiana mogłaby spowodować dolegliwości żołądkowe u zwierzęcia świeżo po zabiegu. Warto zawsze stosować się do zaleceń weterynarza oraz właściwie dawkować produkt. Mimo iż nasze karmy są zjadane ze smakiem przez większość czworonogów, należy wydzielać im rozsądne porcje.